Vaše dokumenty sú v bezpečí

Všetky dokumenty sú v rámci Google Apps zabezpečené nielen proti zásahom zvonka, ale aj proti neoprávneným zásahom vnútri spoločnosti. Dokumenty môže prezerať a upravovať iba osoba, ktorej vlastník či administrátor Google Apps domény umožnil prístup. Všetko je uložené na serveroch Google a niekoľkonásobne zálohované na viacerých geografických miestach, aby majitelia dokumentov o svoje dáta nemohli prísť.

  • IT oddelenie sa môže venovať dôležitejším projektom (napr. vo firme DarkSide vďaka Google Apps nemajú vôbec žiadne IT oddelenie). Ušetríte na nákladoch za servery.
  • Zamestnanci môžu rýchlejšie a lepšie spolupracovať.
  • Vaši obchodní zástupcovia budú môcť lepšie pracovať priamo z terénu a od zákazníkov. Google Apps Vám umožnia lepšiu podporu práce z domu.
  • Vysoká bezpečnosť zaručená prísnou certifikáciou. Vaše firemné dokumenty sú uložené oveľa bezpečnejším spôsobom, než na Vašich firemných serveroch.

Zvýšenie efektivity a konkurencieschopnosti

Druhou významnou oblasťou, v ktorej Google Apps dokáže zvýšiť schpnosť konkurencie každej spoločnosti, je vyššia produktivita zamestnancov. Vďaka široko integrovaným komunikačným nástrojom a využitiam výhod cloudu sú veľkou výhodou pre akékoľvek činnosti vyžadujúce spoluprácu viacerých ľudí. Odpadá vzájomné preposielanie súborov, zdĺhavé vymieňanie emailov, nekonečné telefonáty. Všetci zúčastnení zamestnanci môžu dokumenty upravovať naraz, využívať výhody chatu a diskusií cez všetky produkty alebo sa dohovoriť pomocou prepracovaných video-konferencií, ktoré podporujú i zapojenie ďalších aplikácií a spoločnou prácou s dokumentami priamo počas hovoru. Cez zdieľané kalendáre je možné jednoducho udržovať prehľad o pracovnom harmonograme, rovnako ako koordinovať využívanie miestností, projektorov, vozidiel a ďalšieho vybavenia.

Práca z domu

Google Apps sú v neposlednom rade jasnou odpoveďou i pre firmy, ktoré umožňujú alebo zvažujú umožniť zamestnancom vyhľadávaný benefit v podobe práce z domu. Viac sa dočítate v článku “Vďaka Google Apps sa už práce z domu nemusíte báť”.